Vishay/Dale CMF60158K00FEEA
CMF60158K00FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60158K00FEEA
Brief Description
RES 158K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60158K00FEEA.pdf
Availability of CMF60158K00FEEA
QUANTITY
CMF60158K00FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60158K00FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF60158K00FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60158K00FEEA
Related LinksCMF6015, CMF60158K00FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60158K00FEEA Details Description
Related parts for CMF60158K00FEEA
D-SUB CABLE MMM09K/MC10M/MFM09K datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 210W D 36SSOP datasheet.pdf
CONN EDGE 100 CNTCTS WIRE-WRAP 0 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO263 datasheet.pdf
LS6 SELF-LAM LABELS VIPER datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 0.7A NP datasheet.pdf
SOFTWARE PAX SERIES PROGRAMMING datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
LED COB CXB1304 3500K WHT SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 0805 datasheet.pdf