Vishay/Dale CMF6015K000BEEK
CMF6015K000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000BEEK
Brief Description
RES 15K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000BEEK.pdf
Availability of CMF6015K000BEEK
QUANTITY
CMF6015K000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000BEEK
Related LinksCMF6015, CMF6015K000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000BEEK Details Description
Related parts for CMF6015K000BEEK
IC REG LDO 3V 0.1A 8SO datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 3GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf