Vishay/Dale CMF6015K000GKEA
CMF6015K000GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000GKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000GKEA.pdf
Availability of CMF6015K000GKEA
QUANTITY
CMF6015K000GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000GKEA
Related LinksCMF6015, CMF6015K000GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000GKEA Details Description
Related parts for CMF6015K000GKEA
LAMP NEON RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC 3.3V PLL MULTI-CLK GEN 20QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANSMITTER FBR OPT IR PHOTOLINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
NON PLUGINSIDE ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 32HWQFN datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf