Vishay/Dale CMF6015K000JNEA
CMF6015K000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000JNEA
Brief Description
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000JNEA.pdf
Availability of CMF6015K000JNEA
QUANTITY
CMF6015K000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000JNEA
Related LinksCMF6015, CMF6015K000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000JNEA Details Description
Related parts for CMF6015K000JNEA
PTC RESETBL 60V/250V .180A RAD datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 1.5A 110.7 MOHM datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 1POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf