Vishay/Dale CMF6015K000JNEB
CMF6015K000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000JNEB
Brief Description
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000JNEB.pdf
Availability of CMF6015K000JNEB
QUANTITY
CMF6015K000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000JNEB
Related LinksCMF6015, CMF6015K000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000JNEB Details Description
Related parts for CMF6015K000JNEB
IC COMP SNGL ULTRA-FAST 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 34POS GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG GRY datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf