Vishay/Dale CMF6015K000JNEB
CMF6015K000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015K000JNEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015K000JNEB.pdf
Availability of CMF6015K000JNEB
QUANTITY
CMF6015K000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015K000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF6015K000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015K000JNEB
Related LinksCMF6015, CMF6015K000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015K000JNEB Details Description
Related parts for CMF6015K000JNEB
IC GATE OR/AND 4WIDE 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.25A 10MSOP datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 5A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 156K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 29 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf