Vishay/Dale CMF6015R000FKEK64
CMF6015R000FKEK64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015R000FKEK64
Brief Description
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015R000FKEK64.pdf
Availability of CMF6015R000FKEK64
QUANTITY
CMF6015R000FKEK64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015R000FKEK64
Internal Part NumberEIS-CMF6015R000FKEK64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015R000FKEK64
Related LinksCMF6015R, CMF6015R000FKEK64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015R000FKEK64 Details Description
Related parts for CMF6015R000FKEK64
CONN HEADER 18POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
SLDR PST NO-CLEAN SAC305 T4 250G datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf