Vishay/Dale CMF60169R00FEEK
CMF60169R00FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60169R00FEEK
Brief Description
RES 169 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60169R00FEEK.pdf
Availability of CMF60169R00FEEK
QUANTITY
CMF60169R00FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60169R00FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60169R00FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)169
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60169R00FEEK
Related LinksCMF6016, CMF60169R00FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60169R00FEEK Details Description
Related parts for CMF60169R00FEEK
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
ADAPTER DB25 PLUG TO 2MM PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO204AC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SRL 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
LED MOD 8000LM 4000K FLAT datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 4500K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf