Vishay/Dale CMF6016K200BEEB
CMF6016K200BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6016K200BEEB
Brief Description
RES 16.2K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6016K200BEEB.pdf
Availability of CMF6016K200BEEB
QUANTITY
CMF6016K200BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6016K200BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF6016K200BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6016K200BEEB
Related LinksCMF6016, CMF6016K200BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6016K200BEEB Details Description
Related parts for CMF6016K200BEEB
CONN HDR BRKWAY .100 32POS VERT datasheet.pdf
REPLACEMENT BATT CARTRIDGE 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
SAC-3P-MR/ 2 0-28R SCO RAIL datasheet.pdf
RAENDELKOPFSCHRAUBE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 180MA 1.2 OHM datasheet.pdf