Vishay/Dale CMF60178R00FKR670
CMF60178R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60178R00FKR670
Brief Description
RES 178 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60178R00FKR670.pdf
Availability of CMF60178R00FKR670
QUANTITY
CMF60178R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60178R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60178R00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60178R00FKR670
Related LinksCMF60178, CMF60178R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60178R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60178R00FKR670
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf