Vishay/Dale CMF60178R00FKRE70
CMF60178R00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60178R00FKRE70
Brief Description
RES 178 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60178R00FKRE70.pdf
Availability of CMF60178R00FKRE70
QUANTITY
CMF60178R00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60178R00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF60178R00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60178R00FKRE70
Related LinksCMF60178, CMF60178R00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60178R00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF60178R00FKRE70
CASE PVC BLACK 7.59"L X 8.88"W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC Y5V SMD datasheet.pdf
MOD THYRISTOR 1200V 180A ECOPAC2 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 6NS 80QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 6 POS datasheet.pdf