Vishay/Dale CMF6017K300DHEB
CMF6017K300DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6017K300DHEB
Brief Description
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6017K300DHEB.pdf
Availability of CMF6017K300DHEB
QUANTITY
CMF6017K300DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6017K300DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6017K300DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6017K300DHEB
Related LinksCMF6017, CMF6017K300DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6017K300DHEB Details Description
Related parts for CMF6017K300DHEB
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 80VDC LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 180KA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 20% 440 VAC RA datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf