Vishay/Dale CMF60182R00FKEB
CMF60182R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60182R00FKEB
Brief Description
RES 182 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60182R00FKEB.pdf
Availability of CMF60182R00FKEB
QUANTITY
CMF60182R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60182R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF60182R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60182R00FKEB
Related LinksCMF6018, CMF60182R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60182R00FKEB Details Description
Related parts for CMF60182R00FKEB
Connector Header 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
ACCY MIRROR MNT & BRKT 3/4" 58A datasheet.pdf