Vishay/Dale CMF6018K700FKR6
CMF6018K700FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6018K700FKR6
Brief Description
RES 18.7K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6018K700FKR6.pdf
Availability of CMF6018K700FKR6
QUANTITY
CMF6018K700FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6018K700FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6018K700FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6018K700FKR6
Related LinksCMF6018, CMF6018K700FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6018K700FKR6 Details Description
Related parts for CMF6018K700FKR6
MOSFET N-CH 30V 59A TO-220AB datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1ST SPEED datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 40VFQFPN datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 12MM SMD datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 1 INCAND S-6 CNDLBR QC datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 690MA 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 14VC 2LLP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 50POS LONG W/O EAR datasheet.pdf