Vishay/Dale CMF601K3000FHEB
CMF601K3000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K3000FHEB
Brief Description
RES 1.3K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K3000FHEB.pdf
Availability of CMF601K3000FHEB
QUANTITY
CMF601K3000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K3000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF601K3000FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K3000FHEB
Related LinksCMF601K, CMF601K3000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K3000FHEB Details Description
Related parts for CMF601K3000FHEB
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-MDIMM VLP datasheet.pdf
IC TRIPLE BIAS CLAMP 220V 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
INSERT MALE 6+36POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf