Vishay/Dale CMF601K4300FKBF
CMF601K4300FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K4300FKBF
Brief Description
RES 1.43K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K4300FKBF.pdf
Availability of CMF601K4300FKBF
QUANTITY
CMF601K4300FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K4300FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF601K4300FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K4300FKBF
Related LinksCMF601K, CMF601K4300FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K4300FKBF Details Description
Related parts for CMF601K4300FKBF
IC REG LDO 5V 1A TO220-4 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.22A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RES 0.324 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 42800MA DIMMABLE datasheet.pdf