Vishay/Dale CMF601K5000FKBF
CMF601K5000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K5000FKBF
Brief Description
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K5000FKBF.pdf
Availability of CMF601K5000FKBF
QUANTITY
CMF601K5000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K5000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF601K5000FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K5000FKBF
Related LinksCMF601K, CMF601K5000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K5000FKBF Details Description
Related parts for CMF601K5000FKBF
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RCVR OPT VERSATILE LINK HORZ STD datasheet.pdf
JOYSTICK 9000 SINGLE DECODE datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.87 OHM 1% 10W datasheet.pdf
ANT WHIP WB VHF 1/4 30-34MHZ datasheet.pdf
PRE-PRINTED MARKER TAPE REFILLS datasheet.pdf
HDM EMPO070F T datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS datasheet.pdf