Vishay/Dale CMF601K5000FKEA64
CMF601K5000FKEA64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K5000FKEA64
Brief Description
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K5000FKEA64.pdf
Availability of CMF601K5000FKEA64
QUANTITY
CMF601K5000FKEA64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K5000FKEA64
Internal Part NumberEIS-CMF601K5000FKEA64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K5000FKEA64
Related LinksCMF601K5, CMF601K5000FKEA64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K5000FKEA64 Details Description
Related parts for CMF601K5000FKEA64
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
LABEL 3X2" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 562 OHM 1% 5W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58U datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf