Vishay/Dale CMF601K8700BHR6
CMF601K8700BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K8700BHR6
Brief Description
RES 1.87K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K8700BHR6.pdf
Availability of CMF601K8700BHR6
QUANTITY
CMF601K8700BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K8700BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF601K8700BHR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K8700BHR6
Related LinksCMF601K, CMF601K8700BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K8700BHR6 Details Description
Related parts for CMF601K8700BHR6
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3 datasheet.pdf
PLUG HOLE .500"DIA STEEL 8 PRONG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V datasheet.pdf
SR BTS CB FT 7 ASY F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf