Vishay/Dale CMF601M0400BEEA
CMF601M0400BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M0400BEEA
Brief Description
RES 1.04M OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M0400BEEA.pdf
Availability of CMF601M0400BEEA
QUANTITY
CMF601M0400BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M0400BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF601M0400BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.04M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M0400BEEA
Related LinksCMF601M, CMF601M0400BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M0400BEEA Details Description
Related parts for CMF601M0400BEEA
BOX ABS GRAY 2.13"L X 1.38"W datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 125MSPS 64QFN datasheet.pdf
CONN SHIELD CASE .050 20POS WHT datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 10.21NS 256CABGA datasheet.pdf
CONNECTOR STOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf