Vishay/Dale CMF601M2100DHBF
CMF601M2100DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M2100DHBF
Brief Description
RES 1.21M OHM 1W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M2100DHBF.pdf
Availability of CMF601M2100DHBF
QUANTITY
CMF601M2100DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M2100DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF601M2100DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M2100DHBF
Related LinksCMF601M, CMF601M2100DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M2100DHBF Details Description
Related parts for CMF601M2100DHBF
IC 3-8 LINE DEC/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN LOCKWASHER FOR BNC JACKS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf