Vishay/Dale CMF601M2100FLR6
CMF601M2100FLR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M2100FLR6
Brief Description
RES 1.21M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M2100FLR6.pdf
Availability of CMF601M2100FLR6
QUANTITY
CMF601M2100FLR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M2100FLR6
Internal Part NumberEIS-CMF601M2100FLR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M2100FLR6
Related LinksCMF601M, CMF601M2100FLR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M2100FLR6 Details Description
Related parts for CMF601M2100FLR6
IDC CABLE - MKR34K/MC34M/X datasheet.pdf
CABLE MCX/MCX 6" RG-179 datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CLOTH ELECTRONICS datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P TH PLUG LC datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf