Vishay/Dale CMF601M2700BHR6
CMF601M2700BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M2700BHR6
Brief Description
RES 1.27M OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M2700BHR6.pdf
Availability of CMF601M2700BHR6
QUANTITY
CMF601M2700BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M2700BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF601M2700BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M2700BHR6
Related LinksCMF601M, CMF601M2700BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M2700BHR6 Details Description
Related parts for CMF601M2700BHR6
CONN RING 4 AWG #10 YEL AMPL-BND datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HMP09H/AE09G/X datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 5KOHM 25C datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
QPD CW 3PE2 5 2X9-14 BK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC datasheet.pdf
20UF 450V 22.225X41.275 85C AXI datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf