Vishay/Dale CMF601M5000FHEA
CMF601M5000FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF601M5000FHEA
Brief Description
RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601M5000FHEA.pdf
Availability of CMF601M5000FHEA
QUANTITY
CMF601M5000FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601M5000FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF601M5000FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601M5000FHEA
Related LinksCMF601M, CMF601M5000FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601M5000FHEA Details Description
Related parts for CMF601M5000FHEA
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 8POS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO214AB datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TXRX ETH 10/100 SGL PORT 64-LQFP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 28POS datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf