Vishay/Dale CMF60200K00BERE
CMF60200K00BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60200K00BERE
Brief Description
RES 200K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60200K00BERE.pdf
Availability of CMF60200K00BERE
QUANTITY
CMF60200K00BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60200K00BERE
Internal Part NumberEIS-CMF60200K00BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60200K00BERE
Related LinksCMF6020, CMF60200K00BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60200K00BERE Details Description
Related parts for CMF60200K00BERE
TRANSFORMER AUDIO 600/600 0.0ADC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 1.5KW 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V 1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LIR 1 5M3 V CABLE TERMINAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf