Vishay/Dale CMF60200R00FHEB
CMF60200R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60200R00FHEB
Brief Description
RES 200 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60200R00FHEB.pdf
Availability of CMF60200R00FHEB
QUANTITY
CMF60200R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60200R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60200R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60200R00FHEB
Related LinksCMF6020, CMF60200R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60200R00FHEB Details Description
Related parts for CMF60200R00FHEB
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLANGE MOLEX datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 48POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 8.2OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC TUNER LOW IF CONV DGTL 40TQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf