Vishay/Dale CMF6020R000FKEA
CMF6020R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R000FKEA
Brief Description
RES 20 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R000FKEA.pdf
Availability of CMF6020R000FKEA
QUANTITY
CMF6020R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6020R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R000FKEA
Related LinksCMF6020, CMF6020R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R000FKEA Details Description
Related parts for CMF6020R000FKEA
BOARD EVALUATION ADL5390 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC TXRX FM RADIO RDS/RBDS 20UQFN datasheet.pdf
CONNECTOR FOR INLINE TERMINAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 29POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 101MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS TIN datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX YELLOW TRANSP 12" datasheet.pdf