Vishay/Dale CMF6020R000JKEB64
CMF6020R000JKEB64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R000JKEB64
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R000JKEB64.pdf
Availability of CMF6020R000JKEB64
QUANTITY
CMF6020R000JKEB64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R000JKEB64
Internal Part NumberEIS-CMF6020R000JKEB64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R000JKEB64
Related LinksCMF6020R, CMF6020R000JKEB64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R000JKEB64 Details Description
Related parts for CMF6020R000JKEB64
DGTL ISO 2.5KV 1CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
IC COUNTER/DIVIDR DECADE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS 5ROW 2MM datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HA-VIS ECON 3082BT-AF datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf