Vishay/Dale CMF6020R000JKR6
CMF6020R000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R000JKR6
Brief Description
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R000JKR6.pdf
Availability of CMF6020R000JKR6
QUANTITY
CMF6020R000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6020R000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R000JKR6
Related LinksCMF6020, CMF6020R000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R000JKR6 Details Description
Related parts for CMF6020R000JKR6
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.083UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
C/A, 24F 50/125UM OM4, MPO(F), 1 datasheet.pdf
DAUGHTER BD UNIV PROGRAM&TEST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf