Vishay/Dale CMF6021K500FKRE70
CMF6021K500FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6021K500FKRE70
Brief Description
RES 21.5K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6021K500FKRE70.pdf
Availability of CMF6021K500FKRE70
QUANTITY
CMF6021K500FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6021K500FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6021K500FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6021K500FKRE70
Related LinksCMF6021K, CMF6021K500FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6021K500FKRE70 Details Description
Related parts for CMF6021K500FKRE70
IC OTP 512KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED MOD 3.6WATT ZENIGATA 2700K datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES 388 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 5% 630VDC datasheet.pdf