Vishay/Dale CMF60220R00JKR6
CMF60220R00JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60220R00JKR6
Brief Description
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60220R00JKR6.pdf
Availability of CMF60220R00JKR6
QUANTITY
CMF60220R00JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60220R00JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF60220R00JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60220R00JKR6
Related LinksCMF6022, CMF60220R00JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60220R00JKR6 Details Description
Related parts for CMF60220R00JKR6
CONN PIN 12-16AWG SILVER CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 4.13"L X 2.68"W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf
381 TB PLU PLU FIXED datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf