Vishay/Dale CMF60226K00FHEA
CMF60226K00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60226K00FHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 226K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60226K00FHEA.pdf
Availability of CMF60226K00FHEA
QUANTITY
CMF60226K00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60226K00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60226K00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60226K00FHEA
Related LinksCMF6022, CMF60226K00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60226K00FHEA Details Description
Related parts for CMF60226K00FHEA
TVS DIODE 64VWM 104VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
12CIR MTA156 EDGE CONN LF datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 2KW datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
RJI CORD 4XAWG22/7 TORSION HAN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf