Vishay/Dale CMF6026R400FLBF
CMF6026R400FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6026R400FLBF
Brief Description
RES 26.4 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6026R400FLBF.pdf
Availability of CMF6026R400FLBF
QUANTITY
CMF6026R400FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6026R400FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF6026R400FLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6026R400FLBF
Related LinksCMF6026, CMF6026R400FLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6026R400FLBF Details Description
Related parts for CMF6026R400FLBF
TRANS NPN 45V 2A TO-126 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 10-UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 30PQFN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf