Vishay/Dale CMF6027K000DEEK
CMF6027K000DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6027K000DEEK
Brief Description
RES 27K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6027K000DEEK.pdf
Availability of CMF6027K000DEEK
QUANTITY
CMF6027K000DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6027K000DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6027K000DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6027K000DEEK
Related LinksCMF6027, CMF6027K000DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6027K000DEEK Details Description
Related parts for CMF6027K000DEEK
RES 25 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BATT CHRGR/SELECTR DL 38-QFN datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 3A SOT-223 datasheet.pdf