Vishay/Dale CMF6027R700BHR6
CMF6027R700BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6027R700BHR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 27.7 OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6027R700BHR6.pdf
Availability of CMF6027R700BHR6
QUANTITY
CMF6027R700BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6027R700BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF6027R700BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6027R700BHR6
Related LinksCMF6027, CMF6027R700BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6027R700BHR6 Details Description
Related parts for CMF6027R700BHR6
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLACK datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 480V 60A CHASSIS datasheet.pdf
DEV IP CORE CORRELATOR ECP2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
CABLE 50COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS TIN datasheet.pdf