Vishay/Dale CMF602K2000DEEK
CMF602K2000DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K2000DEEK
Brief Description
RES 2.2K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K2000DEEK.pdf
Availability of CMF602K2000DEEK
QUANTITY
CMF602K2000DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K2000DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF602K2000DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K2000DEEK
Related LinksCMF602K, CMF602K2000DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K2000DEEK Details Description
Related parts for CMF602K2000DEEK
RES SMD 5.76K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
29+29 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
TERMINAL ZT 2.5/4AN/2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf