Vishay/Dale CMF602K2100BEEK
CMF602K2100BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K2100BEEK
Brief Description
RES 2.21K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K2100BEEK.pdf
Availability of CMF602K2100BEEK
QUANTITY
CMF602K2100BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K2100BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF602K2100BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K2100BEEK
Related LinksCMF602K, CMF602K2100BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K2100BEEK Details Description
Related parts for CMF602K2100BEEK
CONN SOCKET 20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 122.88MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf