Vishay/Dale CMF602K2600FKR670
CMF602K2600FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K2600FKR670
Brief Description
RES 2.26K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K2600FKR670.pdf
Availability of CMF602K2600FKR670
QUANTITY
CMF602K2600FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K2600FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF602K2600FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K2600FKR670
Related LinksCMF602K2, CMF602K2600FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K2600FKR670 Details Description
Related parts for CMF602K2600FKR670
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 14-STAGE BIN COUNTER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 50V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
762 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
110UF 50V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf