Vishay/Dale CMF602K4000BHEB
CMF602K4000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K4000BHEB
Brief Description
RES 2.4K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K4000BHEB.pdf
Availability of CMF602K4000BHEB
QUANTITY
CMF602K4000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K4000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF602K4000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K4000BHEB
Related LinksCMF602K, CMF602K4000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K4000BHEB Details Description
Related parts for CMF602K4000BHEB
CAP CER 820PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.7UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 31 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.5A 60 MOHM SMD datasheet.pdf