Vishay/Dale CMF602K5600DEEK
CMF602K5600DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K5600DEEK
Brief Description
RES 2.56K OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K5600DEEK.pdf
Availability of CMF602K5600DEEK
QUANTITY
CMF602K5600DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K5600DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF602K5600DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.56k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K5600DEEK
Related LinksCMF602K, CMF602K5600DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K5600DEEK Details Description
Related parts for CMF602K5600DEEK
IC INVERTER HEX ADV HS 14SOP datasheet.pdf
LED T-5MM 11MM RND 3LED ULT BLUE datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC POT 8BIT QUAD 5K 20TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TOOLBX MB datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MICRO 9C S 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf