Vishay/Dale CMF602K9400BER6
CMF602K9400BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K9400BER6
Brief Description
RES 2.94K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K9400BER6.pdf
Availability of CMF602K9400BER6
QUANTITY
CMF602K9400BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K9400BER6
Internal Part NumberEIS-CMF602K9400BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K9400BER6
Related LinksCMF602K, CMF602K9400BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K9400BER6 Details Description
Related parts for CMF602K9400BER6
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf