Vishay/Dale CMF602M4000BHEK
CMF602M4000BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M4000BHEK
Brief Description
RES 2.4M OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M4000BHEK.pdf
Availability of CMF602M4000BHEK
QUANTITY
CMF602M4000BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M4000BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF602M4000BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M4000BHEK
Related LinksCMF602M, CMF602M4000BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M4000BHEK Details Description
Related parts for CMF602M4000BHEK
HOLDER COIN CELL FOR 16MM CELL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC PSRAM 16MBIT 70NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 150POS datasheet.pdf
AMP DUOPLUG POW CONN. 4POS W.P datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf