Vishay/Dale CMF602M4900FKEK
CMF602M4900FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M4900FKEK
Brief Description
RES 2.49M OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M4900FKEK.pdf
Availability of CMF602M4900FKEK
QUANTITY
CMF602M4900FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M4900FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF602M4900FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M4900FKEK
Related LinksCMF602M, CMF602M4900FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M4900FKEK Details Description
Related parts for CMF602M4900FKEK
RES SMD 453K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 20-24AWG 30GOLD datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 37.9KHZ TOP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
4300-1361 DIE FOR 69008-1102 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 8.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf