Vishay/Dale CMF602M7000DHEK
CMF602M7000DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M7000DHEK
Brief Description
RES 2.7M OHM 1W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M7000DHEK.pdf
Availability of CMF602M7000DHEK
QUANTITY
CMF602M7000DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M7000DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF602M7000DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M7000DHEK
Related LinksCMF602M, CMF602M7000DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M7000DHEK Details Description
Related parts for CMF602M7000DHEK
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC VCXO 144.015MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 10A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
GDT 350V 20KA datasheet.pdf
CONN HAN 16B-KG-RB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 9pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf