Vishay/Dale CMF602R2100FLBF
CMF602R2100FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF602R2100FLBF
Brief Description
RES 2.21 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602R2100FLBF.pdf
Availability of CMF602R2100FLBF
QUANTITY
CMF602R2100FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602R2100FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF602R2100FLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)