Vishay/Dale CMF60300R00BHRE
CMF60300R00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60300R00BHRE
Brief Description
RES 300 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60300R00BHRE.pdf
Availability of CMF60300R00BHRE
QUANTITY
CMF60300R00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60300R00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF60300R00BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60300R00BHRE
Related LinksCMF6030, CMF60300R00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60300R00BHRE Details Description
Related parts for CMF60300R00BHRE
IDC CABLE-ASN40A/ AE40G / APK40A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
LED ORANGE 0603 SMD datasheet.pdf
NEXT IV G/P SS 444/120 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
504195 12P HEADER datasheet.pdf
DIE SET HV 180 SHIELD 50 SQMM datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf