Vishay/Dale CMF60301K00FKEB70
CMF60301K00FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60301K00FKEB70
Brief Description
RES 301K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60301K00FKEB70.pdf
Availability of CMF60301K00FKEB70
QUANTITY
CMF60301K00FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60301K00FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF60301K00FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60301K00FKEB70
Related LinksCMF60301, CMF60301K00FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60301K00FKEB70 Details Description
Related parts for CMF60301K00FKEB70
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.2PF 50V 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-48" BLACK datasheet.pdf
CRIMP TOOL 10-589503-16 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM IP57 24VDC datasheet.pdf