Vishay/Dale CMF60320R00CHEA
CMF60320R00CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60320R00CHEA
Brief Description
RES 320 OHM 1W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF60320R00CHEA.pdf
Availability of CMF60320R00CHEA
QUANTITY
CMF60320R00CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60320R00CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF60320R00CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60320R00CHEA
Related LinksCMF6032, CMF60320R00CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60320R00CHEA Details Description
Related parts for CMF60320R00CHEA
DIP CABLE - CDP14G/AE14M/X datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 47 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING 20-24AWG #6 TIN CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE FB BELT 6X168" A CRS datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.6A 12MSOP datasheet.pdf