Vishay/Dale CMF60332K00BEEK
CMF60332K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60332K00BEEK
Brief Description
RES 332K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60332K00BEEK.pdf
Availability of CMF60332K00BEEK
QUANTITY
CMF60332K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60332K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60332K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60332K00BEEK
Related LinksCMF6033, CMF60332K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60332K00BEEK Details Description
Related parts for CMF60332K00BEEK
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 14-DIP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf