Vishay/Dale CMF6033R000FKEA
CMF6033R000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R000FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R000FKEA.pdf
Availability of CMF6033R000FKEA
QUANTITY
CMF6033R000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6033R000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R000FKEA
Related LinksCMF6033, CMF6033R000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R000FKEA Details Description
Related parts for CMF6033R000FKEA
TRANS NPN 80V 7A TO-220F datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 415MA 2.15 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONNECTOR BERGSTIK II D datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 20BIT 56TVSOP datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V DIN 3 AR UC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 180W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf